AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 20 Sep 2020, 19:15

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Pravidlá fóra

Založiť novú tému môžu všetci registrovaný užívatelia.

Témy pridávajte v štandardizovanom formáte:
Názov: [dátum akcie] [názov akcie] [miesto akcie]
Správa: Ako už uznáte za vhodné, ale skúste dodržovať nejaké to formátovanie aby sa v tom človek vynznal.

Poprosil by som aby každá akcia mala iba jednu tému.
Díky.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: MTTER 2013
PoslaťNapísal: 06 Aug 2013, 20:05 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Cez vikend sa uskutocnil v poradi uz 4. rocnik cvicenia MTTER, tentokrat aj za ucasti clenov 1st Maxsoc.
Vsetci zucastneni plnili v priebehu 24hod rozmanite takticko-situacne ulohy zamerane na koordinaciu prieskumnej a utocnej casti zoskupenia.

V pripade, ze by sa chcel niekto zo zucastnenych zdoverit so svojimi zazitkami z cvicenia verejnou formou, je tu na to priestor :8-)

Foto report & Sumarizacia vysledkov cvicenia - soon.

Obrázok

Predmet príspevku: Re: MTTER
PoslaťNapísal: 06 Aug 2013, 21:52 

Na zaciatok len velmi strucne, kedze si potrebujem niektore veci usadit v hlave a aj tie asi pripadne preberiem skor osobne niekedy:

"24 hodín, "len" 17 km prejdených po vlastných v obzvlášť náročnom teréne, necelá hodiná "spánku", zajatie a waterboarding po výsadku, vykonanie prieskumu a palebná podpora, eskortovanie VIP, zameriavanie cieľov pre minometnú paľbu, odpaľovanie muničného skladu, hliadkovanie na checkpointe, pathfinder misia, navádzanie leteckého útoku, prieskum pre direct mission, 40 metrov zlaňovania, fastrope a následný útek korytom rieky tečúcej skalnou rozsadlinou a záverečných 2,5 km v plnej poľnej na extraction point."

MTTER cca z pohladu ucastnikov z 1st MAXSOC trochu netradicne v role prieskumu (jasne sa ukazalo, ze na to nemame nielen vybavenie, ale momentalne ani dostatok zrucnosti....:D)

V kazdom pripade, podla mna osobne toto je styl akcii, ktore maju aj na SVK buducnost, hoci zatial len u malej casti zoskupeni ci jednotlivcov. Je pravda, ze konkretne MTTER je stavany primarne ako interna timova zalezitost, ale vystupy jednoznacne musia von medzi ludi. A snad casom sa na cosi podobne podujmu aj ini. Aj ked teda by bolo fajn, keby niektore veci bez predchadzajucich skusenosti neskusali, ze... :twisted:

(Popravde, MTTER sme zmakli hned po Protectore, ktory sa mne osobne bohovsky pacil prave vdaka tej "vojenskej nude". MTTER mi prisiel ako Starkyho dalsi pokus ludom dokazat, ze ich ustve. Kedze si vsak mozem dovolit uz v tomto smere cosi porovnat, dovolim si tvrdit, ze tento pokus bol hodne solidne pripraveny aj co sa tyka logistiky, pestrosti konkretnych akcii, rekvizit, "hernych" mechanizmov, komparzistov a podobne. A hlavne som sa zase rad stretol s ludmi, ktori su rovnako jebli ako ja, ale sa s nimi nemam moznost bezne stretnut.)

TOP MOMENT PRE MNA OSOBNE: Fastrope do skalnej rozsadliny, ustup korytom Hornadu a nasledny "Mogadisho run" na Extraction point. Tu som si strasne zelal sa pozvracat, aby to bolo uplne luxusne...:D

Predmet príspevku: Re: MTTER 2013
PoslaťNapísal: 08 Aug 2013, 21:36 

Ja by som sa v provom rade chcel poďakovať, že som sa mohol zúčastniť tejto výberovej akcie, je mi jasné, že nie hocikto sa na ňu dostane. O tejto akcii som už pred tým niečo-to počul a musím povedať, že urobila na mňa veľmi dobrý dojem. Klaniam sa ľuďom, korí si dali námahu a pripravili všetky tie terče, ciele, atrapy a všetko okolo toho a dali si námahu zorganizovať to.

Myslím si, že tie dva dni nám (1st maxsoc), resp. mne ukázali kde máme /mám rezervy a na čom treba ešte popracovať.

Musím sa prikloniť k olafovi, najviac sa mi páčila posledná časť - zlaňovanie tomášovského výhľadu, fastroping do koryta (na tomto ešte musim popracovať) a následný beh na parkovisko, tu sa ukázalo že sme fakt zvieratá :)

PoslaťNapísal: 20 Aug 2013, 18:36 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Pre absolventov alebo zaujemcov - report z cvicenia doplneny o fotodokumentaciu priebehu celeho podujatia.

http://upload.akrys.sk/mtter4/mtter.pdf

Obrázok

PoslaťNapísal: 21 Aug 2013, 08:50 
10th Mountain Division (sk)
Obrázok užívateľa

vyzera ze bolo mega dobre ;) snad budeme medzi pozvanymi ak sa nieco podobne bude organizovat este ;)

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 5 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť