AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 15 Nov 2018, 21:01

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Pravidlá fóra

Drž sa témy.
Pomenuj novú tému jasne a stručne (žiadne "Halo, je tu niekto" ...)
Pred tým ako založíš novú tému, prehľadaj fórum či sa už neriešila.
Nevyvolávaj hádky a konflikty.
Neurážaj druhých.
Zbytočne nenadávaj.
Snaž sa písať spisovne (diakritiku netreba)
Nepoužívaj zbytočne tonu smajlíkov.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: Multicam
PoslaťNapísal: 20 Nov 2008, 19:01 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

starky tak si mi prehovoril z duse ;)

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 20 Nov 2008, 19:07 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

mne ta fotka nejde...

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 21 Nov 2008, 09:33 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Angel píše:
mne ta fotka nejde...

uz som ten link opravil ... try it agin

PoslaťNapísal: 21 Nov 2008, 12:27 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

no nevem co sa ti na tom nepaci ale tak budis...tvoj nazor

PoslaťNapísal: 21 Nov 2008, 12:44 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Nahodou je to v pohode. I like it :)

PoslaťNapísal: 04 Apr 2009, 18:00 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Multicam v prevedeni AK RYS , dnes sme skusali ako maskuje multicam v tomto rocnom obdobi, ktore je podla nasej mienky najvhodnejsie na vyuzitie MC, Pantac marine molle vest, Combat Tight Shirt + Combat Pants + Elbow & Knee Pads,klobuk ulticam Genuine, M249SAW
modelka: fenix
fotograf: angel
Obrázok

dalsie fotky po stiahnuti z fotaku, +test maskovacej schopnosti MC v poraovnani s vz 97

PoslaťNapísal: 04 Apr 2009, 18:08 
AK RYS
Obrázok užívateľa

jj suhlasim, maskovali dost kruto :D

PoslaťNapísal: 06 Apr 2009, 10:38 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Slubene fotky testu maskovacej schopnosti MC , neskor viac fotiek, skoda ze nevysli niektore
Vlavo postava v MC zalahnuta v krovi, Vpravo postava vo woodlande vz97 zalahnuta presne v tom istom krovi
Obrázok Obrázok

znova ta ista postava po odhaleni
Obrázok Obrázok

Postava v MC stojaca, najviac demaskuju cierne popruhy od batoha , lebo vytvaraju rovnu liniu, a tu si clovek lahko vsimne, a "vinima" sa tam aj cierne puzdro na pistol
Obrázok

Celkom objektivny zaver, obidva typy maskacov maskuju uspokojivo, len ich treba vhodne vyuzit, napriek tomu MC ma v tomto prostredi neporovnatelne velku vyhodu oproti woodlandu, lebo maskuje podla mojej skromnej mienky setsakramensky dobre :D a narozdiel od woodlandu celkom dobre zamaskuje aj stojacu postavu.

+Par modelkovskych foto, (celkom slusne to maskuje aj ked sa clovek vobec nesnazi aby bol skryty, a to je dobre :twisted: ):
Obrázok Obrázok Obrázok

Fotografi:Angel, Fenix
Modelky Angel (vz97) ,Fenix (MC)

PoslaťNapísal: 06 Apr 2009, 11:20 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Pri MC sa zrejme viac ako inokedy dostava na slova, ze rovne linie zbrani razia do oci a bude ich treba maskovat pouzitim okolitej vegetacie ... aspon bude viac srandy ;)

PoslaťNapísal: 29 Aug 2009, 18:21 

čau mozem sa spytat ci na fotkach je tento MC : http://www.ebairsoft.com/multicam-field ... p-139.html ?? .. a či to ide s olivovou taktickou ? dik

PoslaťNapísal: 30 Aug 2009, 09:59 
AK RYS
Obrázok užívateľa

nie na fotkach nie je ten multicam... a ci to ide s olivovou vestou netusim trebalo by vyskusat (ja olivovu nemam ale woodland) .ale ciste teoreticky by to nemalo byt nic otrasne

PoslaťNapísal: 30 Aug 2009, 16:26 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Co to melies Fenix, na danom linku je normalne maskovaci komplet v Multicame. Pocitaj s tym ze to nebude originalna latka (nebudu presne pasovat farby), ale podla fotiek vyzera byt vcelku vydarena kopia.

Co sa tyka vestya a doplnkov, najviac pasuje farba Tan a Khaki. Oliva nebude uplna zla, ale osobne by som neodporucal.

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

PoslaťNapísal: 30 Aug 2009, 21:50 
Obrázok užívateľa

Pripajam sa k ruskyjmu.... aj teraz na poslednom AOW... si mozte pozriet fotky... kolega Slayer & Duško v multicame.. dokonca aj dodo... od nas (modri samozrejme) vsetci boli v multicame a coyote vesty (niekde uvadzane ako tan alebo khaki) ... :) a pasuje to ovela viac ako oliva...ale ako pisal..da sa pouzit no nebude to to prave orechove :D

PoslaťNapísal: 31 Aug 2009, 05:31 
AK RYS
Obrázok užívateľa

nic nemeliem laco: ja mam taky dojem ze pan sa pytal ci na fotkach ktore som postol ja je konkretne ten MC komplet co on postol a nie to nie je on ..my mame iny MC komplet...

PoslaťNapísal: 31 Aug 2009, 20:38 

ano, presne tak ako vravis, ja som sa len pytal či to je presne on alebo nie ... ale uz viem prezrel som si to zblizka ze je to ten Combat a to mne sa moc nepaci hlavne tie kolenacky co su tam uz od zakladu..mam novokupenu olivovu vestu preto sa pytam, dost mi vyhovuje a hoci je to len cina ale aj tak sa mi to moc nechce menit... rozhodujem sa medzi MultiCam a ACU(UCP)....a fakt neviem čo dalej obe sa mi dost pacia a chcel by som kopirovat nejaku tu Deltu alebo Rangers alebo to je jedno proste niečo americke.. neviete mi poradit ? .. ja len zacinam.. ci ist radsej do imageu (ACU) alebo nieco co schopne maskuje (MultiCam)

PoslaťNapísal: 31 Aug 2009, 21:31 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Tak sa ospravedlnujem, ale blbo bola polozena otazka a tym padom aj tvoja odpoved.

Co sa tyka ACU vs. MC, Multicam nepouziva ziadna US jednotka, takze z modernych bud ACU (army) alebo MARPAT (navy). Co ktora jednotka presne nosi je popisane na viacerych forach, naposledy napr. na Wargames bola o tom celkom pekna diskusia, Google rovnako prezradi viac.
Osobne si vsak myslim ze ACU v nasich podmienkach nema sancu, svieti to ako majak. S MARPATom nemam osobne skusenosti. Este si treba davat pozor na rozne "pseudo-vzory", ktore sa tvaria ako US maskovanie, ale v skutocnosti neboli nikdy zavedene (napr. digital-desert, digital-woodland apod).

Ak chces robit reenactment (teda presne kopirovanie nejakej jednotky), tak mozes rozmyslat aj o starsom obdobi, ked sa este nosili Woodlandy a 3-colory. Pokial sa nemylim, tak aj Tiko robi military, prave 75ty regiment Rangers. Je aj tuna na fore, tak sa snim spoj a on ti urcite bude vediet poradit viac ;) . Ale dopredu varujem, je to na financie este narocnejsie ako "bezny" airsoft...

Na koniec nejake tie linky:
http://www.kamouflage.net/camouflage/00199.php - original ACU (pouziva primarne US army)
http://www.kamouflage.net/camouflage/00028.php - original MARPAT Woodland (pouziva primarne USMC)
http://www.kamouflage.net/camouflage/00029.php - original MARPAT Desert (pouziva primarne USMC)
http://www.kamouflage.net/camouflage/00057.php - prototyp ACU. POZOR !!! Vacsina cinskych maskacov co sa predava ako ACU je vpodstate tento vzor. O tom ze to brutalne bije do oci asi ako Wehrmacht na Ukrajine, sa netreba asi zmienovat...

Inac navrhujem oddelit diskusiu o ACU do samostatneho vlakna, kde kludne mozme pokracovat ;).

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

PoslaťNapísal: 31 Aug 2009, 21:55 
10th Mountain Division (sk)
Obrázok užívateľa

mno ale ako uz bolo spomenute aj tu na fore US specialne jednotky (delta, rangers, seal...) moze na seba navliect akykolvek maskac pouzivany ozbrojenymi silami US ci uz v pritomnosti alebo v minulosti pokial je to potrebne pre operaciu... tj aj ked sa wdl uz nepouziva ak ide SF do operacie pri ktorom vyuzije wdl kludne si ho mozu navliect na seba... :D multicam je zase ina kava... pokial sa ti paci MC tak skor by som napodobnoval nejaku PMC trebars BlackWater... oni taketo vecicky nosia... samozrejme aj ine druhy maskacov... PMC maju celkovo na sebe hocico pokial nepotrebuju maskovanie tak si do operacie navlecu kludne aj mencestraky, nejaku mikinu a na to CIRAS... :D
EDIT: ja uz MC mam to vyuzivam hlavne na OSB a planujem aj ACU (UCP) na budovy... :D

PoslaťNapísal: 01 Sep 2009, 07:54 
AK RYS
Obrázok užívateľa

EJHA ten rozdiel medzi ACU a false ACU je fakt brutalny .. chech vyzera teda 100x lepsie ako tie cinany co vidiet vsade..

No. co sa tyka kopirovania jednotky, je to sice velmi pekne, ale dovolim si upravit ruskyho odpoved: Je to asi financne najnarocnejsie co sa da v AS robit, jedine narocnejsie co ma napada je napodobnovat viacero jednotiek :D :D ..

Takze by som si 2X rozmyslel ci idem napodobnovat alebo nie,lebo ked chceme byt uz dokonali tak ktomu patri vsetko, obuv, zbran, vystroj , lopatka ,noz atd.. ako uz ruskyj povedal minule na wargames bola o tom dlllha diskusia .. a pod jednym obrazkom s chlapikom co si napisal USSF bola este dlhsia, tam pana skoro ukrizovali..odporucam si to precitat, ked uz nic najdes tipy co si kupit..

Ale ak to s tym napodobnovanim myslis vazne , tak ti len drzime palce ;-) ..

PoslaťNapísal: 01 Sep 2009, 17:09 

tak ja to kopirovanie asi necham tak, len si poviem ze sa nimi inspirujem :P .. a vdaka.. asi si vezmem ten MultiCam a doplnim to zatial olivovymi doplnkami a po case mozno nejaky COYOTE alebo aj MultiCam doplnky....ide mi dost aj o maskovacie vlastnosti tak to je asi lepsie MC..porovnavam LEN MC/UCP(ACU,ARPAT)...

PoslaťNapísal: 17 Sep 2009, 17:07 
10th Mountain Division (sk)
Obrázok užívateľa

Fuuuha tak sa vyjadrim kusok k ACU... Rozdiel medzi originalom a cinou snad netreba ani opisovat.. Sam mam doma origo ACU a je to supa.. pohodlie :D skoro v tom aj spim.. ale o maskovani v nasich lesoch atd s ACU netreba vela rozpravat.. ale zoberte si ze v AIRSOFTE maskovanie az tak vela nerobi tak ak sa vam paci ACU tak preco nie :)))MC by som si sam osobne nekupil len preto lebo ho ma uz kazdy druhy airsoftak :D no a k reenactingu je to fakt financne sakra narocne.. ale aj nie treba vediet hladat.. a dalej reenacting je samostatnost sama o sebe... to nieje ze hram airsoft a napodobnujem jednotku atd. . . to je ze som reenactor a sem tam si zahram airsoft v starych handrach...skuste nieakem reenactorovy povedat ze je airsoftak tak vas nakope do prdele :D:D:D:D:

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 86 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4, 5  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť