AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 28 Nov 2022, 03:00

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Pravidlá fóra

Každý hráč môže mať iba jednu tému v ktorej sa v krátkosti predstaví. Môže pridať nejaké obrázky a podobne. Snažte sa prosím uviesť už priamo v názve odkiaľ ste, napr: "Ferdo, Smizany" a v samotnej správe uveďte aj svoj vek, výstroj/výzbroj atd...

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Začínam HELP
PoslaťNapísal: 11 Apr 2011, 17:46 

Cau
chcel by som začať s airsoftom no neviem kde začať , ešte som to nehral ale ako som pozeral na videa tak to vyzerá super .
ako mam začať ?? čo mam kúpiť ?? ako som pozeral na net obchodoch tak sú to dosť vysoké ceny 600 eur za zbraň :D , nemohli by ste mi odporučiť niečo lacnejšie a pri tom funkčne ??
a oblečenie ?? kamoš kedysi chodil na paintball a vravel že ten zásah fakt bolí :D a na nete som žiadne extra chrániče nenašiel :D

vopred diki mooc za odpovede ;)

Predmet príspevku: Re: Začínam HELP
PoslaťNapísal: 11 Apr 2011, 19:54 
10th Mountain Division (sk)
Obrázok užívateľa

rozdiel je medzi airsoftovou gulickou a paintballovou gulickou... paintballova je vacsia a teda aj zasah nou viac citit.. a takisto paintballky dosahuju vyssi vykon teda vyssiu ustovu rychlost... nemusis sa bat airsoftova gulicka pri zasahu len zastipe.. zblizka sposobi zranenia to ano mozes sa napr pytat starkyho on ma s tym skusenosti... :D aj ja som dostal do ucha zblizka ale jak vravim nerobi to zase tak strasne devastacne poranenia... co sa tyka zbrani nwm kde si nasiel take ceny ale daju sa zohnat samozrejme lacnejsie... ked nechces novu zbran tak skus popozerat inzeraty trebars na bazosi alebo ked chces novu zbran tak skus trebars www.airsoftmorava.cz najdes tam celkom siroky vyber nielen zbrani ale aj taktickeho vybavenia a vsetkeho co s airsoftom suvisi... posielaju kurierom az domov taze no problem...

PoslaťNapísal: 11 Apr 2011, 20:52 

Mam ešte jednu otázku :D

Počul som že trénujete vo Spiskej , nemáte tam aj nejaký tím začiatočníkov kde by sa dalo pridať ???

PoslaťNapísal: 11 Apr 2011, 22:15 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Vitaj v komunite ;)

Ako zacat, tot dobra otazka, tak sa ti ju posnazim nejako obsirnejsie zodpovedat.

ZBRAN:
600€ stoja uz znackove zbrane (G&P, G&G, TM...), ktore su IMHO pre zaciatocnika zbytocne vyhodene peniaze, pretoze este nemas sancu vediet akym smerom sa budes uberat a ci ta to vobec chyti.
V dnesnej dobe su cenovo dobre pristupne ciny (okolo 100-200€), co su plnoautomaticke elektricke zbrane s kompletnym prislusenstvom v krabici. Ak si vyberies nejaky casom prevereny model (napr. AK-cka od Cymy alebo Kalashu, M4-ku alebo MP5ku od Jing Gongu) tak ti bude dobre sluzit min. rok a kludne aj viac. Cekni obchody http://www.airsofter.sk a http://www.municak.sk .
Taktiez mozes popozerat inzeraty, napriklad aj na nasom fore, znova je najlepsie pre teba zobrat nejaky overeny model, s ktorym maju ludia skusenosti a viacerym sa povaluje kopa nahradnych dielov po suplikoch. Jednoznacne prvu zbran neber na dobierku ale osobne a nechaj si ju predviest. Odporucam kupovat od starsich a skusenejsich ludi, pretoze ty si viac cenia svoje meno a nepredavaju pokazene crepy ako ultra-mega-super vec.

Oblecenie
Co sa tyka oblecenia, najlepsie na zaciatok su nejake starsie maskace, napr. Slovenske 97cky, alebo Britske DPM-ka, pripadne este nemecke Flecktarny. Su to kvalitne veci za rozumnu cenu a vydrzia ti velmi dlho.
Ostatnu vystroj ti treba jednoznacne kvalitne ochranne okuliare (9 z 10tich ocnych lekarov odporuca nesetrit na nich) a nejaku pevnu obuv. Bud nejake trekove topanky ak mas, alebo stare kanady vz 60 (tiez sa daju zohnat za babku).
Vynikajuci vyber veci za super ceny maju v Poprade v Armpeku, link mas uplne dole na liste na fore. Maju rozne maskace, kanady, okuliare a dalsie vystrojove suciastky.

Kde
Akcie a treningy sa robia rozne po okoli, mozes sa skontaktovat s roznymi ludmi na okoli, co viem tak mladsi chalani su v 13.th Blackhorse (SNV), Volge (Krompachy), a Black Shadow Warriors (Levoca). Oni ti uz poradia kedy kde a ako.

Ako nespravit pruser
Este si neodpustim trosku "fotrovsku" poznamku, aby si uz od zaciatku dbal hlavne na bezpecnost a zakony. Cize vzdy maj okuliare na ociach, nesaskuj zo zbranou mimo boja (nemier zbytocne na ludi, pozor na prst na spusti, neskusaj zbran medzi ludmi co nemaju okuliare, etc...), vonkoncom s tym nefrajeruj na ulici a nenos ju viditelne (ak niekam ides tak si ju zabal napr. do latky, alebo maskovacieho salu).
Narozdiel od okolnych krajin mame neskutocne volne zakony ohladom Airsoftu a vsetci budeme len radi ked to takto zostane. A sam uznas ze vystrelene oko (skoro sa stalo uz nespocetne krat) alebo policajna razia kuklacov vo vlaku na aisoftakov (stalo sa) tej "pohode" moc neprispieva ;)

A ak ta to chyti za srdce, tak potom sa priprav na stupajucu financu zataz a pravidelne zapratane vikendy, pretoze airsoft dokaze prerast s neskodneho konicka na zivotny styl :D . Viem o com hovorim, ale na druhej strane by som to uz nemenil za nic ine ;)
Tak vela stastia :8-)

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 4 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť