AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 28 Jan 2022, 09:42

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Porovnanie helin
PoslaťNapísal: 28 Sep 2009, 17:28 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Troska sme mali debatu na sobotnajsom treningu o maximalnych rychlostiach vrtulnikov..tak soms a trosku v tom posparal a tuna su vysledky:

UH1 HUEY
max rychl. 220km/h
cestovna rychlost 205km/h
510km radius
osadka max 10vojakov+2 piloti
stupavost 8.9 m/s
max dostup 5,910 m

UH60 BLACKHAWK
max rych 295km/h
cestovna 278km/h
529km radius
osadka max 14vojakov+2 piloti
stupavost 3,6m/s
dostup max: 5,790 m

MH6 LITTLE BIRD
max rychlost 282km/h
cestovna 250km/h
430km radius
osadka 4vojaci+2ja piloti
stupavost 10.5 m/s
dostup max 5,700 m

takze tymto sa vyvracia ze LITTLEBIRD je o polovicu pomalsi ako blackhawk ..ich rychlost je podobna,..ja som si myslel ze littlebird je rychlejsi, otazne je ale aku rychlost dokaze vyvinut nalozeny blackhawk a nalozeny littlebird :?: :?: ale mylsim ze toto hraje v + LITTLEBIRDU...
taktiez ma velmi zaujali parametre HUEY-ho .. ono to nie je taky spatny vrtulnik ani na dnesne casy..je sice pomalsi ako blackhawk, ale zas ma vecsiu stupavost, odnesie sice o 4roch vojakov na raz menej,ale ja tak je to slusne

Predmet príspevku: Re: porovnanie helin
PoslaťNapísal: 28 Sep 2009, 17:35 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

no len otazne je ze akou rychlostou litlebird ide ked je nalozeny nie kolko znesie, kedze bereme ze pri 250 ked vystrcim ruku z okna tak je to celkom ftipne a drzat sa tak heliny rukou a lyziny nohami pri 250 neviem ... a to bola prioritna otazka pokial dobre pamatam ze jak rychlo ide litrebird aby sa nevykotili a ci su prichyteny niecim k vrtulniku... takze ak mas este zdroj odkial si to stiahol tak cekni ci to tam neni napisane...

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 28 Sep 2009, 17:41 
AK RYS
Obrázok užívateľa

skusim popozerat ... ale myslim ze ta cestovna rychlost by to mala vyjadrovat ...ale urcite podla zakonov fyziky pri normalnom plynulom vyberani otacok ich drzi odstrediva a sila na mieste.. ja som sa tomu tiez divil ako mozu lietat na lyzinach(napr na tom HUEY-mu) a nevypadnut a neveril som tomu ale je to tak ... ale urcite idem popozerat to istenie ..lebo tiez by som nechcel sediet na lavicke podivuhodnej a nicim sa nedrzat

PoslaťNapísal: 28 Sep 2009, 18:07 
AK RYS
Obrázok užívateľa

no nieco som vypatral ... sice to nie je nic moc ale aspon nieco ... na vecsine videi sa video konci ako nahle pristane a naukazuje ako vojaci vyskakuju , ale zopar videok sa naslo... nikde na nich som nevidel ze by sa vojaci sediaci na sedackach odputavali, len jednoducho zoskocili a sli si po svojich

http://www.youtube.com/watch?v=xmbrYETb ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=_qgrtdh1 ... re=related

CO sa tyka toho drzania sa.. ako sme uz na treningu spominali predstav si centrifugu , z centrifugy a tiez nevyhadzuje ked ide, ale pevne ta drzi na mieste ... dokonca ta pevne drzi aj vtedy ked sa jazda konci a spomalujete,

totizto vrtulnik sa moze vyklonit v zakrute len do takeho uhlu, aby sa rovnala gravitacna sila sile odstredivej+sile vztlaku, inak by vrtulnik spadol(alebo lietadlo) na zem.. z toho vyplyva ze vo velkych rychlostiach (=velka odstrediva sila+primerany vztlak) sa mozes vyklanat vo velkych uhloch zatial co v pomalych rychlostiach sa mozes vyklonit len malo( keby si to prehnal vrtulnik by spadol (u lietadiel sa to nazyva) " pad po kridle" => nevyrovnali by sa vsetky sily posobiace na llietadlo/vrtulnik ... neivem ci som to vysvetlil dobre..velmi by mi pomohol nejaky model aby som to musel ukazat..zaklady avionatiky....
vyhodenie cestujucich z mniesta by vsah hrozilo vtedy , ak by vrtulnik urobil neplynuly manever (napr pri vyhybani sa rakety, vtedy by sa nestihli sily vyrovnat , alebo by sa zacal vrtulnik pomocov zadneho rotoru rychlo otacat v osi jeho hlavneho rotoru.. vtedy by sa posobisko sil zmenilo a ak by sme chceli udrzat ludi v sedadle museli by byt zmenene sedaky

hadma som to vysvetlil normalne ::cry:

PoslaťNapísal: 28 Sep 2009, 18:14 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

no hej len mne ide o to ze pri 250 ta z tych lyzin sfukne podla mna len ked ide vrtulnik rovno... preto som sa ta pytal ci nevies akou rychlostou ide ked typci sedia na lyzinach

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

Predmet príspevku: Re: Porovnanie helin
PoslaťNapísal: 28 Sep 2009, 22:37 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Rychlosti vam povedat neviem, ale na 90% su vsetci cestujuci priputany tymi uzkymi snurami elastickymi (neviem ako sa to vola, normalne sa to pouziva aj v horolezectve na upevnenie brzdy o sedacku). Vojaci si to pripinaju na ten Emergency Tappel Belt (to je ten co ma aj Lukas, s tou ocelovou trojuholnikovou sponou). Pripnute to maju na karabinku a tesne pred zoskokom si to odponu za sekundu, ten bazmek na pripnutie nechavaju vo vrtulniku, aby im to nezavadzalo. Presny zdroj teraz nenajdem, ale cca rok dozadu som o tom cital na militaryphotos.net...

A fenix to vysvetlil velmi dobre, co sa tyka odstredivych sil, rovnaky princip ako ked roztocis vedro s vodou a ta sa ti nevyleje na hlavu. Ale je pravda ze 250 s ludmi na lizinach urcite nepojde, podla mna je to cestovna rychlost na uzavrety littlebird (ten co ma na lizinach zbrane a vnutri 2+2 vojaci max).

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

Predmet príspevku: Re: Porovnanie helin
PoslaťNapísal: 29 Sep 2009, 09:37 
AK RYS
Obrázok užívateľa

s tymi 250km/h a tymi ludmi von to asi fakt tak rychlo nepojde ked su na lyzinach ... nenasiel som sice korespondujucu rychlost nikde ..ale takych 130-150km/h by som odhadoval...

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 7 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť