AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 28 Jan 2022, 10:05

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Airsoft technical
PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 08:51 
10th Mountain Division (sk)
Obrázok užívateľa

no nwm ako zacat... na zopar vasich akciach ktorych som sa zucastnil bol k dispozici pre bojujuce strany technical (alebo jeep to je jedno...) ktory prevazal ludi po battlefielde a sluzil aj ako dynamicky cover... je to prijemne spestrenie hry ktora tym vyrazne nabera na dynamike a realnosti...
no a napadlo ma ze technical ako taky by (podla mna) nemal len sluzit na prevoz ludi ale mala by byt z neho umoznena strelba (ja viem ze sa da strielat aj cez okno no strelec v uzavretom aute je slabo zranitelny lebo v tom zhone a bojovom zapale sa trafit do okna.. a taktiez by ten schytal davku do xichtu ked by sa uz niekto trafil)... co ma priviedlo k myslienke nejakym sposobom lafetovat na auto lahky gulomet (samozrejme airsoftovy... :D)... dost som nad tym rozmyslal a prisiel som k napadu nieco take postavit (zatial vo snoch :D)... rozmyslal som nad nejakym zigulikom z ktoreho by som odrezal strechu nad zadnymi sedackami a spojil by som kabinu s kufrom cim by vznikol kvazi pick-up... (teoreticky ak by bol k dispozici uz seriovy pick-up tak naco rezat :D) no a na takto vytvorenu korbu nejakym sposobom vytvorit lafetaciu pre gulomet... (no teoreticky by sa dal aj vas 50cal. ale asi nebudem mat tolko prachov aby som si dal u fenixa vyrobit vlastny preto som rozmyslal nad M249 SAW) lafetaciu som mal na mysli nejak s celokruhovym odmerom aby sa strelec mohol aj s gulometom otacat (nieco ako Far Cry 2 kto hral vie o com tocim... ) no a v zadnej casti korby by sa mohli este sediac viezt dvaja bojovnici...
tento projekt je zatial v teoretickej faze rozvoja a ak boh da a budu aj financie a material tak skusim nieco take vytvorit... pisem to tu preto lebo ste dost skusenejsi a chcem sa opytat na vas nazor ci by mal takto vylepseny technical nejake vyuzitie v hre a ci by to bolo fer voci ostatnym hracom (myslim ze takto mobilny gulometcik by nazbieral dost fragov aj ked by bol zranitelny rovnako ako ini)...
PS: je to dost uleteny napad a ja o tom viem preto poprosim aby ste si blbe komentare nechali pre seba... :D THX
este EDIT: pre admins/mods: nwm ci som to dal do spravneho fora ak nie tak to kludne presunte...

Predmet príspevku: Re: Airsoft technical
PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 09:06 
Obrázok užívateľa

este som zabudol podotknut ze som si vedomy toho ze takto upravene auto by asi sotva mohlo premavat po cestach (kvoli tomu ze je zakon ze kazde auto musi mat platne STK a toto by kvoli takymto zasahom do karoserie sotva preslo cez STK) a preto zostava dosial nevyrieseny problem ako technical dopravit na bojisko... taktiez som chcel povedat este ze neocakavajte ze to bude coskoro (ak to vobec bude mat vyznam) lebo momentalne sa borim s problemami kde zohnat financie na novu vyzbroj a vystroj cize tak skoro tento projekt realny nebude... :D tiez by som si rad precital vase nazory na pripadne vylepsenia alebo upravy... :roll:

PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 09:30 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

no tak ked zozenies pick up.. tak tam nieco dorobis stylom ze to bude odnimatelne nar nejaky stojan typu tyč a na nej gulomet(odporucil by som viac M60 ako M249 predca robustnejsia ... vraj sa ma dostat nejaka cinska do predaja uz mi niekto spominal len nevim kto a kedy) ze pri STK to nejak vadit nebude ked ten stojan das prec...
a k ziguliacikovy... ked tam supnes stresne okno dostatocnej velkosti nad zadne sedadla na to nejaku konzolu s uchytom (typu mlincek na mak)ze to len naskrutkujes o kapotu jak ten spominany mlinek o stol tak by s tym nebol nejaky problem pri stk si myslim kedze to das tole :) ... len nevyhoda by bola ta ze mozes strielat len smerom dopredu... ovsem ked to bude s tej konzoly odnimatelne tak v pripade potreby strelby dozadu gulomet jednoducho vyberes otocis sa, nozicky co su priamo pri gulomete rozlozis, opres o kapotu a strielas.. ked dostanes zasah zalozis gulak naspat do konzoli a odkracas od auta :)
tot moj postreh, nazor... ale ako to presne je s tym STK uz musis zistit sam, ci by sa taky "tuning" mohol spravit

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 10:40 
Obrázok užívateľa

no uz skor som pozeral v jednom autocasopise nemenovanom pisali o chlapcoch z BA ktori prerobili starsie BMW 7-ckoveho radu na pickup a pokial viem normalne je to na znackach a jazdi to po cestach... myslim ale ze u zigulaka karoseria dost utrpi na pevnosti ked sa zreze strecha takisto ked sa spravi stresne okno (teda pokial sa neda nejake homologizovane o com nwm zeby niekto predaval na SVK homologizovane stresne okna pre zigulaky a ked uz tak nad predne sedadla...) tot k zalezitosti s STK...
preto som chcel pick-up alebo zrezat strechu z nejakeho sedanu aby sa to troska podobalo tym home-made technicalom z Blizkeho vychodu kt. ste mohli vidiet napr. vo filme Black Hawk Down alebo v stejnomennej hre Delta Force... aby sa mohli popri gulometcikovi zviest pripadne aspon 2 ludia...
este co sa tyka stresnych okien stejne v tom aute si dost kryty to mas jak keby si strielal von z okna...
co sa tyka prevozu technicalu na bojiste tak myslim ze keby boli akcie s vyuzitim tu v okoli (LE, SNV ,KK, PP) nebol by problem nejak dopravit sa po polnych cestach (na tych ma pani policajti nemozu pytat osvedcenie o STK pokial viem... :D)
a co sa tyka gulometu to zalezi hlavne na cene... ked budem ochotny investovat 5K € tak kludne tam namontujem aj minigun... :D to zase zalezi od financnej situacie... ak bude cinska M60 cenovo dostupna tak neni problem... (minigun si necham az zozeniem MH-60 BlackHawk.. :D)

PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 11:34 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Najrealnejsie je zohnat nejaky PickUp a nahodit tam odnimatelnu lafetu ako vravi Angel. Dalsia moznost je zohnat jeep s odnimatelnou strechou (napr. Samurai). Do lesa je vstup motorovym vozidlam po novom zakazany a klasifikuje sa ako trestny cin (dobre uz jebe nasim zakonodarcom...), takze prevoz jedine s nejakym povolenim alebo na odtahovke/privese.

Ferove to podla mna je, pretoze ten strelec za tym gulometom bude podstatne viac "na odstrel" nez keby bol zalezeny napr. za bednou alebo v trave, takze o to by som sa nebal. Aj v pripade namontovania predneho stitu je stale velmi zranitelny z bokov a zo zadu a technicaly su vseobecne velmi oblubene magnety na gulky :).
Otazka zostava ze kto to moze ovladat. Ak by sa kupil napr. sakel guli do gulometu za vstupne (+postupne sa na vstupnom vybere aj suma za ten gulak), tak by ten gulomet mohol vyuzivat kazdy kto sa k nemu dostane. Ak si to postavis sam, tak je na tebe komu to zveris do ruk (ber to tak ze aj to auto musi niekto sposobili soferovat).

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 11:41 
AK RYS
Obrázok užívateľa

No vec je asi taka, tuto tvoju ideu uz rozbiehame s chalanmi od timu vyse slusnych 2-ch rokov...
najprv sme so starkym kumali urobit vlastnu buginu pre 2-ch ludi..neuspesne ..prilis zlozite
potom prisiel napad upravit trabant na terenne vozitko..uz bol vypracovany aj plan , a aj zhruba ako to vyzerat ma..zamietnute timom kvoli par problemom
asi na pol rok sa od myslienky upustilo (zatial som postavil 50cal M2HB pre D-force) ktory ho lafetovali na ich pickup micubisi ..oni maju na zadnej korbe umiestnenu lafetu a na nej sa moze otacat gulomet o 180stupnov, velmi dobre bojove vysledky s bergetu..auto vsak papeire nema
poslednym najdokladnejsim riesenim sme sa v nasom time zaoberali v decembri minuleho roku,az v januari tohto roku.. mali sme zakupit terenny jeep za 80 000 SK z autobazaru so znackami,STK vsetkym, a s par upravami z neho urobit nase bojove timove vozitko, sktorym by sme s amohli odviest na akcie, a priamo na nich s nim aj bojovat.. system riesenia gulomecitskej veze bol vysie minom zmieneny system gulomecika umiestneneho v stresnom okne, len s trochu odlisnym systemom uchytenia gulometu (ten by bol v plnohodnotne otocnej vezi... od riesenia sa zatial upustilo, pre nedostatok casu a penazi..ale jedneho dna mozno o 10rokov mozno zajtra take vezitko mat budeme :-) pravdaze s 50-ty na korbe :D

co sa tyka tvojho riesenia neodporucam ti upravovat auto takymto sposobom,STK na to urcite nedostanes,a budes sa potykat s problemom dopravy, a teda vyuzitelnosti,lebo ho mozes pouzit len tam kde dojdes tymi lesnymi cestami..alebo budes musiet auto davat odtiahnut/odviest na korbe nejakej spolocnosti a to sa uz financne nevyplaca .
alebo to mozes risknut..ale ja by som urcite neriskoval vodicak takymto husarskym kuskom+mastnu pokutu podla cennika z noveho cestneho zakonu :o

PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 11:51 
Obrázok užívateľa

no s tym napadom ze vyzbierat gule pred akciou do gulaku neni to zle... :D by som asi mal doma zaplavu guli co sa nevystrielaju... a toto ze do lesa sa uz nesmie s autom to som vazne nevedel... :o to im fakt kvalitne jebe... no a co sa tyka toho samuraia to je tiez dobre lebo to ma 4x4 ale ma maly lozny priestor (korbu) tj fungovalo by to asi iba ako mobilny gulometny post... a ked si auto doveziem na privese do lesa tak po lese nim jazdit mozem? :D :D :D :lol:
inac fenix ta bugina by pre mna nebol az taky problem... :D krstny otec ma nieco take ale byva pri PO cize by to trebalo doviest tu... je to v podstate skoda 120 ale bez karoserie ktoru si urobil vlastnu... je to dvojmiestne a fajne lahke taze to slape jak...
aj ja som rozmyslal nad tym ze splasit odniekial normalne terenny pickup s papiermi ale to by bola dost vysoka pociatocna investicia a bolo by mi luto ak by ho niekto poskriabal BBckami... kdezto zigulika by mi luto nebolo... nastriekam a hotovo...
no ok zatim dik za nazory, ja este pouvazujem co s tymto napadom ked budu dostupne financne prostriedky no prozatim suhlasim ze neoplati sa riskovat vodicak a pokutu... :(

PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 14:09 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Ja Vasho andela!!! Odkial beriete ze po novom je zakazany vstup do lesa motorovym vozidlom!!!! Plati to uz dobrych par desiatok rokov. A je dobre ze to je. Co sa mas co prevazat kadejakymi crepami po lese. Les sluzi na nieco ine ako na premavanie sa po nom v aute!!! OCh

PoslaťNapísal: 16 Feb 2009, 16:56 
AK RYS
Obrázok užívateľa

no s tym lesom to je take nemastne neslane .. na jednej strane by som si rad zajazdil po lese v jeepe, na strane druhej mi tiez vadi ked idem po lese a okolo preletia sialensci na motorkach a pod.

co sa tyka auta, este sme rozmyslali o skode 1203 .. taky maly pohrebacik, ale vojde sa tam viac ludi a pripadny strelec cez stresne okno by mal viac pohodlia. Orem toho by sa to lahsie upravilo aj vzhladom na STK. A dali by sa na to lahko domontovat pikosky ako zadymovacie zariadenia a ine srandicky.
nevyhoda bola ze v terene ma 1203 oproti inym autam mensiu prejazdnost a nachylnost na bocne preklopenie sa :) ... cize sa to zamietlo

PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 10:33 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Napadla mi jedna otazka. Ako riesia armady sveta jazdu vo FAVkach (napriklad take americke DPV) v dazdi?
Vtedy sa nejazdi alebo proste jazdit idu len tvrdi chlapi z armady, kt. nevadi ze budu absolutne premoceni a zablateni? Alebo sa tam pridava nejaka externa ochrana pred dazdom a blatom?

PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 10:36 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Dobra otazka, toto ma este nenapadlo.

DPV je urcene iba pre pust a tam toho dazda moc neni, takze v pripade velmi zleho pocasia asi nechavaju masinu zaparkovanu v garazi. FAVko neviem, ale asi to bude nieco v style "sme bigosi, blato nam nevadi" :D

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 12:37 
AK RYS
Obrázok užívateľa

zaujimava otazka ...
osobne si ale myslim ze dane konstrukcie sa daju zakryvat platenymi strechami ... lebo aspon pri nahodeni fast attack vehicle mi obycajne vyhodilo mercedesy/land rovery so stresnou klietkovou konstrukciou.. ktore maju celne sklo minimalne sklapacie... i ked najsuchsie tam isto nemaju

PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 22:49 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

nj DPV je DESERT PATROL VEHICLE .. takze asi dazda neuziju ako pisal laco ... a podla vikipedie Fav a DPV je to iste..

http://en.wikipedia.org/wiki/Fast_attack_vehicle

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 06 Aug 2011, 23:17 
AK RYS
Obrázok užívateľa

No len ked som patral netom po cenovke DPVcka, tak som nasiel aj dost fotografii, kde bolo DPV sice v rovnikovych oblastiach, no nie v takych, ktore by nepoznali dazd a boli len o piesku. Proste normalne zelena vegetacia, hlina atd.

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 14 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia