AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 15 Nov 2018, 21:01

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: M*A*S*H*
PoslaťNapísal: 19 Okt 2009, 23:34 
10th Mountain Division (sk)
Obrázok užívateľa

Tak je tu nová téma pre všetkých doktorov corpsmanov medicov zdravotných bratov a neviem ešte pre koho. =) Bude fajn ked tu rozoberieme všetko okolo toho. Či už ASmedicovstvo Prvu pomoc, výstroj medikov a spol... =)

Mňa by nazačiatok zaujimalo kolko tu máme medicov =) ale nie len kvázi medicov ale takych co to beru aspon trosku vážne a maju na akcii aspon nieaky ten obväz v kešeni =D a zároveň by som chcel upozorniť na novú práva sa rozbiehajúcu jednotku CMRU - http://cmru.717.cz/

Predmet príspevku: Re: M*A*S*H*
PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 11:12 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Zaujimava to moze byt jednotka ... len rozmyslam ci nie je na skodu ze chalani su "vyber" z inych timov. Ale idea je to pekna.
Chcem sa spytat, kedze na ich stranke som sa to nedocital, odkial chalani su - mesto?

PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 11:17 
Obrázok užívateľa

No moze to byť na škod len idea je ta ze kazdy v teame by mal byť medic. aspoň vačšina a nájsť takých ludí ktorý niesu v nieakom inom teame bude asi dosť náročné si myslím. No je to Poprad. =)

PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 11:42 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Co sa tyka lekarnicky, tak jednu mam uz komplet poskladanu a vacsinou ju aj nosim. Obsahuje:
1x elasticky obvaz (rolka)
3x klasicky sterilny obvaz
5x tlakove sterilne vankusiky (rozne velkosti)
1x dezinfekcny sprej
5x rychlonaplaste (rozne velkosti)
1x zahnute chirurgicke noznice
rozne tabletky, na bolest hlavy, na pokazeny zaludok, na uvolnenie apod.
1x flasticka dezinfekcnych tabletiek na cistenie vody.

Co este planujem:
sterilne jednorazove chirurgicke rukavice, sada na sitie, torniket

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 11:49 
Obrázok užívateľa

No tak celkom fajn si myslim, plus co tak pribalit nieco pre alergikov? aa dufam ze tu sadu na šitie a ostatne vecy vieš aj použiť =d

PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 18:03 
AK RYS
Obrázok užívateľa

NO ja tiez skusim povedat obsah mojej lekarnicky, nie je to nic moc ale na zaklad to staci.. v kazdej jednej veste mam taku istu (len minule som zistil ze z MC vesty som asi nedopatrenim vytratil cely obsah)
obsah:
Rozne tabletky proti bolesti, ako ibalgin, paralen a podobne
Tabletky pre mna proti mojej alergickej reakcii na ustipnutie bodavym hmyzom
2klasicke obvazy
1 elasticky obvaz
balik naplasti
a ploskacka slivovice (na dezinfekciu z vonka, aj z vnutra :D :D :D )

chcel by som este doplnit nejakym sekundovym lepidlom (na male trzne ranky je to super)
skrtidlom, a par mastami na popaleniny (mam doma jednu, ale problemom je ze ju treba skladovat v chlade)
taktiez niekolko tych gumovych sterilnych rukavic by nebolo na skodu

a ked pocitim potrebu dacoho ineho tak pridam ...len vsetko nakupovat 3x dakedy financne prehrmi rozpocet.

Co sa tyka nejakeho toho vzdelania, mam z a sebou zopar kurzov prvej pomoci, niektore boli clekom na urovni, ale ako sa hovori nic nie je lepsie ako rychly transport do nemocnice ;-)
Co sa tyka sady na sitie.. tak neviem ale nam na jednom kurze hovorili ze je to zakazane!!! mozes do rany zaniest infekciu a podobne, a ked sa napokon dostanes k lekarovi ten ta prizabije ze co to vystrajas, lebo aj tak to bude musiet otvorit prezriet a znova zasit.. cim paciet pociti dost brutalnu bolest, doktorovi sa komplikuje praca,
a navyse co chcete zasivat panove? ..ak sa poskodi tepna treba okamzite vyhladat lekarsku pomoc, a ranu doslova utesnit pouzitim tlakoveho obvazu, ak je hlbsia rana otvorena tak znova sa pouzije tlakovy obvaz, pricom ak je napr vytrhnute tkanivo tak sa do vnutra umiestni ??drenaz?? (jednoducho kus stretilnej gazy, ktora posobi ako dugov, a to sa prekryje tlakovym obvazom) .. a ja tu drenaz neviem ci by som si trufal robit

To marcus: neboj nic v nasom time je polovicka alergikov.. takmer kazdy ma pri sebe klaritin ;-)

PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 18:17 
Obrázok užívateľa

fenix píše:
par mastami na popaleniny (mam doma jednu, ale problemom je ze ju treba skladovat v chlade)
To marcus: neboj nic v nasom time je polovicka alergikov.. takmer kazdy ma pri sebe klaritin ;-)

Tak skus miesto maste na popaleniny nieaky sprej.. panthenol ale nie :D trebarz taky Cryos chladivy sprej ale samozrejme len ako chladenie popalenin a myslim zeby sa to nemalo striekat priamo na popaleninu. alebo alebo instantny lad ktorym mozes popaleninu chladit kym dojde lekarska pomoc alebo kym dojdes domov k masti =D... to šitie istotne nie. Možno len ako husto doplnok ale používať no ak chceš mať na krku ...badlo tak prosím =D takže suhlasím s fenixovym postrehom.

PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 23:16 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Sada na sitie je v kolonke "casom", kedze na to treba uz vyssi stupen vycviku a nepostaci mi karticka prvej pomoci co sa dava do auta :). V buducnosti by som sa rad zucastnil profi kurzu prvej pomoci (teda nie klasicke dristy co ti ukazu vsade, ale profi kurz s certifikatom, ktory si robia aj napr. horsky zachranari), ale je to dost draha zalezitost, takze "casom" :D

Vpodstate v nasich airsoftovych podmienkach je vsade na 95% mozna rychla lekarska pomoc do 15minut, takze cokolvek naviac ako lepiky a jeden tlakovy obvaz je vpodstate na image a na tych zvysnych 5% "keby daco" ;)

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

PoslaťNapísal: 20 Okt 2009, 23:39 
Obrázok užívateľa

no ak maš vyššie vzdelanie pochybujem že ti sada na šitie na niečo bude. =) Dajme tomu že tlakače, fyzak, obvezy, turniket(no neviem) a podobne srandy použiješ. Dokonca aj fonendoskop =) hocičo ale sadu na šitie ee. Už len si popremyslaj videl si nieked v telke alebo naživo zachranku EMS niekoho na mieste nehody zašivať? ja nie . možno som slabo kukal =D alebo vo ovjnovom filme corpsmana si videl niekoho šiť? ja ee jednoducho ranu zasypi Qucklotom daju bandaž a ideš =D Takže ak sadu na šitie tak odporučam jedine taku že sa ti roztrhnu kaťata tak zavolaš medica na zošitie maskačov =)

PoslaťNapísal: 21 Okt 2009, 09:10 
AK RYS
Obrázok užívateľa

hehe taku sadu na sitie nohavic a spol mam vzdy v batohu :D no sadu..neda sa moc o sade rozpravat, je to ihla nit, zopar zicheriek, a nejaka lepiaca paska :D

PoslaťNapísal: 21 Okt 2009, 12:16 
Obrázok užívateľa

Obrázok
no niečo take je uber cool =D

Predmet príspevku: LEKARNICKA
PoslaťNapísal: 09 Feb 2010, 14:27 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Jeden tip ku lekarnickam, okrem kovoveho puzdra od kavy (je to dobre aby im nevlhli obvazy, a zaroven to mali cele v kope pri prekladani z vesty do vesty)

som si ja dokupil teraz toto: Obrázok

tato lekarnicka sa da kupit v Lidli, cena je velmi dobra, a je v nej veci za sumu vacsiu ako keby ste mali tie drobnosti nakupovat osobitne, +celkom fajn puzdro napr pre medika ... ja som tu lekarnicku vybrakoval a naplnil som si jej obsahom lekarnicku vo veste (+sterilkompresy, skrtidla, noznice, resuscitacne rusko, jednorazove rukavice, tepelna folia a ine drobnosti) ak by sa dvaja ludia zlozili tak si jej obsahom plne vybavia lekarnicky a je to lacnejsie ako nakupovat osobitne ... + jej cena je aj fajn pre tych co este nemaju novu lekarnicku v aute ;-)
ak ma niekto zaujem mozem na poziadanie spisat co vsetko je v tej lekarnicke

Edit Starky: presunute do normalnej temy + uprava gramatiky a nehoraznych preklepov, citat po sebe co pisete!!!

PoslaťNapísal: 12 Feb 2010, 00:01 
Obrázok užívateľa

no len neviem či zrovna lekarnička z lidlu za par korun je to najšťastnejšie riešenie

PoslaťNapísal: 12 Feb 2010, 16:13 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

:D

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 12 Feb 2010, 16:26 
AK RYS
Obrázok užívateľa

lekarnicku ako obal mozem kaslat - podstatny je jej obsah...

PoslaťNapísal: 12 Feb 2010, 17:49 
AK RYS
Obrázok užívateľa

neviem no, obycajna autolekarnicka, taka ista ako v hypernove ci inde, obsahuje to co kazda ina tak nevidim v tom ziadny problem? ci vy ano???? ci nebodaj obvaz jednej znacky kupovany v lidli je rozdielny od obvazu tej istej znacky kupovany na autopumpe? alebo lekarni???? ak je expiracna doba v poriadku :?:

ak sa mylim tak mi to prosim vysvetlite :arrow:

PoslaťNapísal: 13 Feb 2010, 21:19 
Obrázok užívateľa

BTW mas v tej autolekarnice poriadne nožnice? maš tam zasyp? maš tam chirurgicke rukavice? maš tam tampony? maš tam poriadne obvezy? maš tam tie somariny co sa nafuknu a ohrievaju zmrznuteho človeka? sprej na popaleniny? instantny lad? a ostatne somariny???

PoslaťNapísal: 14 Feb 2010, 13:12 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Ja by som prispel svojou trochou, ked ta lekarnicka splna normu tak je tam vsetko potrebne na osetrnie beznych zraneni zastavenie krvacania atd. a osobne nevidim dovod znevazovat snahu mat aspon par tych zakladnych veci co su v tej lekarnice ktoru postol fenix. Skor by som pokladal za dolezite to spravne pouzit.

PoslaťNapísal: 14 Feb 2010, 14:17 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Marcus:

Kedy si naposledny na airsofte potreboval suchy lad alebo ohrievat zmrznuteho cloveka?! Kedy naposledy na nejakej akcii vzniklo zivot ohrozujuce zranenie? Ked chces byt na airofte ultra cool profi hyper medic tak pre mna za mna vlac so sebou aj resuscitacny vozik, ak ho vies pouzit.

Ja uprednostnim zakladnu lekarnicku so zakladnymi vecami. Ostatne necham na lekarov v nemocnici, kt. je vzdy v dosahu z miesta konania organizovanej akcie.

A ak sa pritrafi vaznejsie zranenie, a nemocnica nebude dostupna, tak bohuzial, budem robit co budem mohol s tym co mam a improvizovat, kedze aj tak nemam vedomosti a zrucnosti na neuro-chirurgicku operaciu v strede lesa.

PoslaťNapísal: 15 Feb 2010, 00:36 
Obrázok užívateľa

splna normu ale kazdy kto sa aspon kusok viac vyzna ti povie že autolekarnička a hlavne taka z lidlu nieje bohviečo.. len to som chcel.. a nacp instantny lad? napriklad pri chladeni popalenin? ohrievat zamrznuteho cloveka? co ked pojdes v zime cez les a niekto ti jebne do potoka? napriklad. na airsofte nemusim ultra cool profi hyper medic len vravim svoj nazor a pytam sa predsa ...

BTW ste sa tu dušovali aky ste military založeny... pri military sa ti moze stat ze si tak daleko v lese ze kym dostanes niekam zmrznuteho cloveka tak taky ohrievač ti moze dost pomoct. nesnivajte len o airsofte na mesokombinate ved preberam to vseobecne nie predsa

a preco tu pleties neuro-chirurgicku operaciu to uz absolutne nechapem ale nevadi. to sa vstrebe

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku 1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť