AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 26 Sep 2018, 16:48

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší
Autor Správa
 Predmet príspevku: Re: M*A*S*H*
PoslaťNapísal: 15 Jan 2011, 20:53 

Slangovo sa to tusim vola motylik... Raz sme s tym lepili na vandri rozseknuty nos, len to sme si to vyrabali noznickami z klasickeho leukoplastu, slo to to inak rychlo a nos to zlepilo tak, ze jazvu takmer nevidiet. A to to bolo tak na 2-3 stehy...

PoslaťNapísal: 15 Jan 2011, 21:45 
AK RYS
Obrázok užívateľa

na danu cinnost sa uzivaju aj lepidla, mas specialne lekarske, kore sojamajland, ale da sa pouzit aj obycajne sekundove, nesmie ale obsahovat kyanoakrylaty, a ine kyano veci, robi sa s tym tak, ze spojis kozu,a vrch koze zlepis ... (NIE do rany!)

PoslaťNapísal: 15 Jan 2011, 21:49 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

hej hej fenix.. som pocul ze kanagon je tiez dobry.. pripadne duvilax... ten ma aj hojive ucinky :D

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 16 Jan 2011, 09:28 
AK RYS
Obrázok užívateľa

si rob prdel z plasteliny mino, ale je to fakt, na male trzne rany nie je nic lepsie ako sekundove lepidlo-pravdaze lekarske (tubicka stoji okolo 2000sk) ...nastuduj si to ak neveris..ale netliachaj .... behal som hodne dlho po medicinskych , horolezeckych a este neviem jakych forach kym som si ten fakt ze sa da pouzit aj obycajne sekundove overil ( s vyssie zmienenou vyhradou na obsah latok)

PoslaťNapísal: 16 Jan 2011, 11:52 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

tak ked to tu mas tak nastudovana a nabehane tak daj link... a presvec ma...

... a ôsmy deň boh stvoril výsadkárov z légie - aj diabol sa postavil do pozoru ...

PoslaťNapísal: 16 Jan 2011, 12:25 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Nemam vela casu na kukanie po forach,kedze sa ucim, a skusky klopu na dvere ale tuna su aspon linky na medicinske lepidla:
http://www.pomark.sk/default.aspx?p=pro ... product=33 (original lepidlo)
http://veda.sme.sk/c/4196457/sekundove- ... kosti.html (v clanku su dane lepidla spomenute)

PoslaťNapísal: 16 Jan 2011, 12:30 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

no lenze to, ze su lepidla na rany viem... len mne ide o to obycajne sekundove lepidlo, ktore mozes pouzit a nic sa ti nestane... nejake odporucanie lekara, odbornika alebo podobne...

PoslaťNapísal: 16 Jan 2011, 12:32 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Nuz este som kus pokumal, a nasiel som to stare forum v ktorom som sa ryl: je toho este kopa na nete, ale fakt sa mi haldlat uz nechce:
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=4683
http://www.outdoorforum.cz/viewtopic.php?f=31&t=1411 ( v danom fore aj odpoved cloveka ktory je na to dostatocne orpavneny)

PoslaťNapísal: 16 Jan 2011, 16:57 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

no pekne... az na riziko pouzitia: ked ti to vojde do rany mozes mat problem...
takze asi racej spominane motiliky alebo obvaz...

PoslaťNapísal: 12 Feb 2011, 16:15 
SOG 4 Ulič
Obrázok užívateľa

No nadabil som na vasu zaujimavu temu a neda mi nereagovat. Je velmi dobre, ze mate spominanu vybavu na akciach, aspon sa citim lepsie a hlavne nie som sam co so sebou taha medikkomponenty vo vaku. Co sa tyka kupy a pod. je to asi jedno akej znacky a kde sa to kupuje, v podstate sa jedna o funkcnost a mat co najsirsi rozsah prkotin, lebo v podstate neviete na co sa vam co a kedy zijde. Ja osobne nemam ziadne oficialne skolenia som samouk, ale v zivote a cuduj sa aj na airsoftovych akciach som zazil x pripadov kedy som pouzil lekarnicku a za 5 rokov co ju zo sebou taham som ju doplnal viackrat. Ak by som mohor poradit idealne je rozmyslat tak, ze by ste mali mat timovu lekarnicku, ta by mala toho obsahovat viac a potom ako ste spominali mate aj svoje . Do tej timovej by ste mali poskladat veci podla toho , co komu vyhovuje, napr. lieky od bolesti Ibalgin , co viem v nasom time maju dvaja hraci na to alergiu, tak potom je na mieste jednoducho sa zijst a urobit si zoznam veci, aby vyhovovalo kazdemu. Samozrejmostou by mali byt lieky na alergiu , nejake to tzv. pero proti anafylaktickemu soku, a ostatne veci co ste pisali, nebudem to to rozpisovat, v podstate to tu mate pekne rozpisane. V AS sa najviac minaju rozne naplaste na otlaky, odporucam kvalitne gelove s mesocainovou zlozkou, nejake tie tlakove obvazy a na zastavenie krvacania jednoznacne kompresie roznych velkosti, nedavno som osteroval ranu susedovi co spadol na drevo a nepekne si roztal celo ak by som nemal kompresie tak tam vsetko zaseriem od krvi . Mam moznost pozhanat lepidla na rany , samozrejme originalne, poprosim moju sestru nech mi donesie katalog, nejako ho vam dorucim a mozete si vybrat co chcete, su tam aj naplaste motyliky a vsetko mozne aj nemozne . Ja som si vybral veci za cca 50€ , ale je to uz kopletne urobena lekarnicka , obsahujuca asi vsetko potrbne na AS kcie, aj military. A na konci jeden malicky detail, urobit nieco je lepsie ako neurobit nic. Osetril som suseda dal som mu potom na celo motylika , zavolal zachranku a ten ked sa vratil mi povedal, ze chirurg co mu tam zasival to celo/ 3 stehy/ povedal, ze keby sa rana nenachadzala na tak expanovanom mieste ako je celo, cize ho stale mrastime a tak, tak to asi necha tak a ani to nesije. Zaver : som laik. ale to neznamena , ze nemozem pomoct a moja lekarnicka, co ju stale taham so sebou na akcie mi prave pomohla u suseda. Takze sorry, ze som si tu vylial srdce, ale dost ma zaujala vasa diskusia k teme a keby ste mali zaujem o katalog tak mi poslite maila a cez Sufu ho mate do niekolko dni v KE. Softu zdar.

PoslaťNapísal: 12 Feb 2011, 16:25 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Pekne podane skusenosti, diky za prispevok :).

Co sa tyka katalogu, tak myslim ze by nebol na skodu, existuje aj v elektro forme ?

AK103 + GP-30 granatomet | AKS-74u | Ingram M11 | HiCapa 5.1 celokov

PoslaťNapísal: 12 Feb 2011, 17:06 
SOG 4 Ulič
Obrázok užívateľa

Tych skusenosti by som mohol napisat viac napr 5x som bol pri epileptickom zachvate a tak. a pokial viem je aj ich inernet . stranka, ale objednat to musi lekar a objednavka sa robi na prilozenom formulári .

PoslaťNapísal: 26 Feb 2011, 14:39 
SOG 4 Ulič
Obrázok užívateľa

Tu je stranka,http://www.harrmed.eu/index.php?k=15 tam si to mozete pozriet a ak mate znameho lekara, prip lekarnika tak vam to objedna. Ak nie ako som spomonal dohodnite sa , co komu treba hodte mi do maila reg. cisla tovaru a ja to pozhanam cez segru.

PoslaťNapísal: 31 Mar 2012, 12:47 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Zaujimavy nudzovy nastroj izraelskeho povodu na eskortovanie raneneho. Odvodene od "bigoš" sposobu transportovania s pouzitim opaskov z nohavic a popruhov zo zbrani.
IPC (Injured Person Carrier) v cene udajne okolo 80$.

PoslaťNapísal: 31 Mar 2012, 14:39 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Celkom sikovna vecicka to by som bral, len ta cena to uz je horsie.

PoslaťNapísal: 31 Mar 2012, 18:16 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

myslim si ze toto by sme si mohli kupi ci uz vyskladanim po 10 euro alebo z baku (co pochybujem ze nato je bank )
lebo zide sa to ci uz na LARPe , alebo aj ked chodime na MTTR alebo v krajnom pripade na vychadzkach ked si niekto zlomi nohu

--------------------------------------------------------------

PoslaťNapísal: 01 Apr 2012, 11:46 
AK RYS
Obrázok užívateľa

tak pista zas take urgentne to nie je, lebo ako uz starky vyssie pisal, je to normalna vec, ktora sa robi z opaskov, a presne tak to funguje, ... ja vidim viac vyhod v tej "plachte" ...tu si len tak nespravis a cena je zhodna, a vyuzijes to aj na viac veci

PoslaťNapísal: 01 Apr 2012, 17:54 
S.T.B.
Obrázok užívateľa

noo opasok zoseba asi davat nebudem dole kedze nedost ze budeme mat jedneho kripla ale aj zomna by sa stal kripel kedze by mi padali nohavice...

newem nepride mi to vela ked sme dokazali dat 70euro za RFU ktoru nevyuzivame (zatial )tak preco nie za neco take co ta zachrani .... moj nazor ( podla mna nam by sa to hodilo vzdy je daka ta vychacka....)

--------------------------------------------------------------

PoslaťNapísal: 01 Apr 2012, 21:47 
10th Mountain Division (sk)
Obrázok užívateľa

Fajnova vecička :) A na treningu možete nosiť huntera :D

PoslaťNapísal: 02 Apr 2012, 20:26 
AK RYS
Obrázok užívateľa

Ceeee ceee to by sa mi pacilo :D

Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevkov: 64 ]  Choď na stránku Predchádzajúci  1, 2, 3, 4  Ďalší

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť