AK RYS SNV Forum

Fórum airsoftového klubu AK RYS SNV
Aktuálny čas je 27 Sep 2020, 11:55

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 
Autor Správa
 Predmet príspevku: Kratka hodina dejepisu
PoslaťNapísal: 23 Máj 2014, 10:27 
Offline

Registrovaný: 16 Nov 2010, 13:58
Príspevky: 375
Kedze medzi ucastnikmi pribudnu aj nejake nove kusy, ktore nemusia mat dostatocne znalosti o predchadzajucich udalostiach v oblasti, dovolime si tieto velmi strucne ozrejmit kratkou hodinou miestneho dejepisu, ktoru sme vynali z ucebnice 4. rocnika miestnej skoly v obci Khalatala, ktorej autorom je miestny historik a prevadzkovatel verejnych zachodkov Jimenez Maria Ortega Imagnolo del Torro....;)

Obec Khalatala v pohlade modernych dejin od roku 2010

V roku 2010 sa v medžikistánsko-kosovijskom pohraničí začali diať na tamojšie pomery veľké veci. V malej dedinke Khalatala na medžikistánskej hranici sa objavil muž, ktorý sa netajil svojím nesúhlasom s výsledkom predošlého konfliktu medzi susediacimi krajinami, z ktorého ako jasný víťaz vyšla neporovnateľne bohatšia Kosovia. Tá si z pozície víťazaurčila podmienky, ktoré hrdí obyvatelia Medžikistánu znášali len veľmi ťažko. Niet teda divu, že práve z ich radov rozšíril rady svojich bojovníkov spomínaný muž, ktorého totožnosť bola známa len ako prezývka Bobor. Hoci oficiálne vznikla jeho organizácia ako domobrana, už čoskoro bolo obyvateľom pohraničia jasné, že odklon k radikálnemu spôsobu napravovania krivdy spôsobenej konfliktom je nevyhnutný. Obzvlášť kosovijská vláda znášala výpady na svoje územie viac ako ťažko, a tak nastalo nevyhnutné – do oblasti boli vyslané jednotky KEF a malá jednotka platená zo zdrojov privátnych korporácií, aby vyčíňanie teroristov, za ktorých bola domobrana prehlásená, zarazili. Táto akcia sa v záznamoch objavuje ako Operation: Beaver Hunt. Hoci o presných udalostiach sa záznamy nedochovali, jedno je jasné. Bobor bol nakoniec za pomoci zradnej milenky popravený jednotkami KEF a jeho najvernejší spolubojovníci sa rozutekali do hôr a ich vyčíňanie ustalo.

Obrázok
Poprava teroristu Bobra, autor fotografie je neznámy miestny občan

Ako sa ukázalo hneď v nasledujúcom roku, oslavy z rozprášenia teroristov boli predčasné. Pozostatky Bobrovej organizácie sa pozviechali, bolo zvolené nové vedenie a podľa šelmy žijúcej v tunajších horách sa pre organizáciu uchytil názov La Chupra. Okrem pozostatkov Bobrových teroristov sa medzi nimi nachádzalo i veľké množstvo veteránov a vojnových hrdinov posledného vojenského konfliktu. Ich hlavným cieľom bolo zabezpečiť v blížiacich sa starostovských voľbách víťazstvo človeka, ktorý podľa nich mal nádej vrátiť Khalatale a časom i samotnému Medžikistánu stratenú slávu. Týmto človekom bol súčasný starosta, umiernený katolík Peppone a jeho posledným súperom nebol nikto iny ako moslim Hassan Haji, neoficiálne podporovaný vládou Kosovie. Vzhľadom na problémy s organizáciou La Chupra sa Hassan Haji prejavil ako šikovný stratég, keď oslovil práve kosovijskú vládu a do oblasti na jeho podporu prišli okrem financií opäť aj expedičné zbory, tentoraz pod velením vojnového hrdinu a nositeľa medaily za udatnosť, plukovníka Kareu.

Obrázok
Plk. Karea a príslušníci elitnej jednotky, autor fotografie je neznámy miestny občan

Paradoxne ako víťaz nevyšiel nikto. Situácia nabrala zaujímavý obrat, keď podľa zásady „kde sa dvaja bijú, víťazí tretí“ na scénu nastúpilo niekoľko náboženských fanatikov, ktorí si so svojou sektou Blahoslavených založili v Khalatale svoju vlastné republiku! A keďže na prekvapenie sa v oblasti s veľkým pochopením nestretli, neváhali ani chvíľu a opevnili sa v obecnom úrade a za rukojemníkov si nevzali nikoho iného ako oboch kandidátov na starostu. To viedlo k obrovskému prekvapeniu, keď partizáni z La Chupry i zbory KEF spojili svoje sily a spoločne zaútočili na budovu obecného úradu. Počas nasledujúcej prestrelky sa podarilo uniknúť z budovy Hassanovi, starosta Peppone bol následne oslobodený. Neskôr sa títo dvaja sokovia zblížení spoločne prežitou drámou dohodli a na starostovský post nastúpili obaja ako rovnocenní partneri.

Obrázok
Hassan Haji (vľavo) a starosta Peppone po ukončení rukojemníckej drámy, fotografia pochádza z obecného vestníka Khalatalské pohľady, jej autorom je miestna fotografka a majiteľka baru Tre Konor Bašule Šullovie

Avšak ani neúspešný pokus o vznik sektárskej republiky nedopadol úplne neúspešne. Počas prestrelky síce niekoľko fanatikov za svoju oddanosť zaplatilo životom, ale niekoľkým sa predsa len nakoniec podarilo uniknúť. Medzi nimi tiež osobe známej ako Veľký Vodca, mužovi síce bez tváre a akýchkoľvek náznakov o predošlej existencii, no natoľko charizmatickej, že aj po tejto jeho porážke svojím učením dokázal stále oslovovať masy ľudí.

Obrázok
Malá časť Blahoslavených, ktorých telá boli identifikované po dráme v budove khalatalského obecného úradu. Archívny záber neznámeho autora

Dnes, dva roky po rukojemníckej dráme je učenie Blahoslavených také silné, aby pred jeho najradikálnejšími zástupcami začali hľadať úkryt v mocnej Kosovii nielen zástupcovia iných náboženstiev, ale i samotní umiernenejší priaznivci tohto učenia. Ako sa zdá, opäť raz revolučné myšlienky začali požierať svoje vlastné deti...

WARNING: Osoby na fotografiách sú príliš úžasné a nenahraditeľné, aby vystupovali len v jednej role, tak vezmite prosím na vedomie, že na Operation: Blahoslavia už môžu predstavovať niekoho úplne iného. Zdržte sa prosím teda predsudkov voči ich novým identitám. Organizačný štáb vám v mene týchto hráčov vopred ďakuje za pochopenie.


Hore
 Profil  
 
Zobraziť príspevky z predchádzajúceho:  Zoradiť podľa  
Vytvoriť novú tému Odpovedať na tému  [ Príspevok: 1 ] 

Všetky časy sú v GMT + 1 hodina


Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť


Nemôžete zakladať nové témy v tomto fóre
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre
Nemôžete upravovať svoje príspevky v tomto fóre
Nemôžete mazať svoje príspevky v tomto fóre

Skočiť na:  
cron
Podporujú nás